שיעורי שחייה לתינוקות

שיעורי שחייה לתינוקות הם פעילות כיפית במיוחד לפעוטות החל מגיל 4 חודשים –
כיפית ובה בעת גם תורמת להתפתחות תקינה בכמה וכמה מישורים.

היתרונות של שחיית תינוקות

ראשית, הפעילות בבריכה מחזקת מאוד את הגוף הפיזי, ובפרט מפתחת את חגורת הכתפיים (מערכת שרירים חשובה במיוחד). בנוסף, שיעורי שחייה לתינוקות (שכמובן אינם שיעורים במובן הרגיל, אלא מפגשים הכוללים משחקים, שירים, ריקודים והפעלות אחרות בתוך המים) מבטיחים כי המערכת החיסונית תתחזק אף היא, דבר חשוב מאוד בכל גיל ובפרט עבור תינוקות ופעוטות שהמערכת שלהם רק נבנית ועקב הרגישות הרבה שלהם הם חשופים יחסית למחלות.

יתרון אחר של חוג שחיית תינוקות הוא במישור הרגשי – הפעילות במים מתבצעת יחד עם אחד ההורים (בין אם הורה קבוע המתלווה אל התינוק/פעוט לכל המפגשים ובין אם שני ההורים לסירוגין), והדבר יוצר קשר עמוק ויציב בין הנפש הרכה לבין ההורה. התוצאה: התינוק חש ביטחון רב יותר ויודע כי הוא יכול לסמוך על הוריו, מרכיב קריטי בהתפתחות הרגשית שלו.

עוד זוכה תינוק שהוריו רשמו אותו לשיעורי שחייה להתפתחות קוגניטיבית טובה יותר: הפעילות במים חושפת אותו לשלל גירויים חדשים מבחינתו, מכל הסוגים ולכל החושים, והדבר יוצר אצלו עוררות מוגברת ומגרה את סקרנותו – ועד מהרה הוא הופך באופן כללי לערני יותר לעולם ולהוט יותר לקלוט את המתרחש בו.

החל מגיל שנתיים מתחילות להיווצר במסגרת חוג שחיית תינוקות אינטראקציות חברתיות ראשונות, וגם לאלה השפעה מיטיבה על הפעוט, שלומד לשתף פעולה עם בני גילו ורוכש יכולות חברתיות שישרתו אותו בהמשך הדרך – ואם כל הרווחים האלה לא מספיקים, הרי שחוג שחיית תינוקות הוא פשוט כיף גדול.

סגירת תפריט